EBP: op zoek naar literatuur?
Het zoeken naar wetenschappelijke literatuur is vaak al een wetenschap op zich. Tot nu toe kon iedere collega een account aanmaken bij de universiteitsbibliotheek van het Radboud UMC. Per 1 september is dat om veiligheidsreden niet meer mogelijk. Deze factsheet kan je op weg helpen bij je zoektocht. Dit document bevat verwijzingen naar verschillende informatiebronnen en tips & tricks die je hierbij kunnen helpen.
Waarom heb ik wetenschappelijke literatuur nodig bij EBP?
Evidence Based Practice (EBP) houdt in dat beslissingen in de zorgverlening gebaseerd worden op een combinatie van drie zaken: bewijsmateriaal uit wetenschappelijk onderzoek, de eigen klinische expertise en die van collega’s, en de voorkeuren van de patiënt. Wetenschappelijke kennis is dus één van de 3 pijlers van EBP.
Ik heb nog een vraag...
Kom je er niet uit, dan kun je altijd contact opnemen met mij. Mijn naam is Mieke Koning en ik ben Science Practitioner bij Zorgcentra De Betuwe (in die functie gaat ik nog niet met pensioen....) Ik ben bereikbaar via m.koning@zorgcentradebetuwe.nl.